Jesteś tutaj: O NAS

O NAS

 

Marka CAREX  została założona w 2009 roku w oparciu o potrzeby poprawy stanu reflektorów starszych Audi A6, która jest do dziś naszym samochodem testowym. Na rynku w owym czasie nie było do dostania stane nic, czym można było by odnowić bezpiecznie powierzchnię reflektorów tak, żeby po roku nie były by one znowu wyblakłe, jak staje się w przypadku środków do polerowania lakieru i past chemicznie agresywnych. Udało nam się znaleźć firmę, która dostarczyła odpowiednie pasty do polerowania plastiku i nadal dla nas ten surowiec produkuje. Wraz z rozwojem naszego portfolio produktów, liczba naszych stałych dostawców wzrosła do kilkudziesięciu.
 
  Na rynku CZ, SK i PL dostarczamy tylko te produkty, które są w 100% skuteczne, ta rzeczywistość jest zawsze badana długoterminowo. Na podstawie własnego doświadczenia i sugestii klientów nasze produkty starannie dopracowaliśmy do ich obecnej formy. Dlatego też nasze produkty bez żadnych płatnych reklam i tylko na podstawie zaleceń klientów dostały się do sprzedaży do setek sklepów i serwisów usługowych wykonujących renowacje.
 
  Ze względu na wielkie zainteresowanie naszymi produktami do renowacji i polerowania powierzchni reflektorów i pozytywne opinie nie tylko od bezpośrednich klientów, ale także naszych klientów hurtowych, rozpoczęliśmy we wrześniu 2012 roku rozwój, dopracowanie i skomplikowane testowanie typoszeregu bardzo skutecznych skoncentrowanych produktów do pielęgnacji samochodów, który w maju 2014 roku wprowadziliśmy na rynek CZ, SK i PL. Najważniejsza była dla ostatecznego dopracowania całej serii jej jakość, przyjazność i wysoka efektywność zgodna z profesjonalnymi produktami, które jednak klienci nie mieli możliwości zakupienia w sieci sprzedaży detalicznej, a na pewno nie za cenę "supermarketowej" kosmetyki. Substancje czynne zawarte w naszej kosmetyce samochodowej są generalnie w wyższych stężeniach niż w podobnych preparatach zwykle stosowanych w profesjonalnych kosmetycznych centrach samochodowych, ale z uwzględnieniem utrzymania 100% przyjazności produktów do powierzchni, na której są stosowane.

HISTORIA MARKI  CAREX 

10/2009 – powstanie marki CAREX  Professional Car Cosmetics
04/2010 – oficjalny Czeski e-shop www.autolesk.cz
05/2011 – produkty w stałej ofercie AUTOKELLY CR
11/2011 - przedstawicielstwo firmy MALEWO w RCz sprzedaży hurtowej
03/2012 - staliśmy się płatnikami VAT
04/2012 - przedstawicielstwo firmy PEMACAR w RCz sprzedaży hurtowej
08/2012 - Słowacja oficjalny e-shop www.autoren.sk
09/2012 - rozwój i testowanie kompleksowego zakresu profesjonalnej skoncentrowanej kosmetyki do pielęgnacji samochodów CAREX
02/2013 - oficjalny CAREX PL e-shop www.autoren.pl
08/2013 - przedstawicielstwo firmy INTERCARS s.a. w Polsce sprzedaży hurtowej
05/2014 - uruchomienie typoszeregu profesjonalnej kosmetyki do pielęgnacji samochodów CAREX  
08/2014 - uruchomienie nowych stron internetowych marki CAREX  - www.autolesk.cz

 

Dzięki zestawu CAREX sami państwo możecie osiągnąć renowacji powierzchni reflektorów z profesjonalnym wynikiem, ponieważ wszystkie komponenty, które są częścią zestawu, używają do renowacji reflektorów również firmy profesjonalne, które owe komponenty od CAREXu regularnie kupują i używają zgodnie z zaleceniami użycia zamieszczonymi na tylnej stronie naszych Zestawów do renowacji powierzchni reflektorów.  Pasta CAREX jest produkowana na bazie wody, nie jest klasyfikowana jako substancja niebezpieczna. Macie więc państwo pewność, że nie wpłynie negatywnie chemicznie na odnowioną powierzchnię, która dzięki temu będzie miała długą żywotność, w odróżnieniu od przeszlifowania pastą, która działa na drodze chemicznej. W opakowaniu zestawów CAREX jest między talerzami szlifierskimi i te z ziarnistością P320, dzięki czemu jest zapewnione wyszlifowanie i bardzo zniszczonej powierzchni i niezawodne usunięcie zniszczonego lakieru.
 
Uszeregowanie trwałości powierzchni reflektorów:

1. oryginalny reflektor
2. jakościowy nieoryginalny reflektor/oryginalny reflektor z odnawianą powierzchnią drogą mechaniczną – włącznie z zestawem CAREX
3. nieoryginalny reflektor (zależy od producenta, ale jest realna tylko roczna żywotność przy użyciu niegarażowanego samochodu raczej z światłami żarówkowymi, parkowanie w słońcu) 
4. oryginalny reflektor z powierzchnią odnawianą drogą chemiczną – niektóre komplety renowacyjne, większość kompletów do ręcznego polerowania powierzchni. 
5. nieoryginalne reflektory z powierzchnią odnawianą drogą chemiczną – niektóre renowacyjne komplety, większość kompletów do ręcznego polerowania powierzchni.  
 

 

KOMPLETY DOSTĘPNE NA RYNKU DZIELĄ SIĘ NA:

Komplety do renowacji powierzchni reflektorów, łącznie z zestawami CAREX– ten typ zestawów jest przeznaczony tylko do pracy za pomocą polerownicy lub wiertarki, powinien spełniać możliwość usunięcia przez szlifowanie z odnawianej powierzchni reflektorów uszkodzonej warstwy (dziurki z odpadających kamieni, utlenioną warstwę, zniszczoną np. przez przepolerowanie pastą przeznaczoną dla autolakieru czy innymi rozpuszczalnikami, również wyblakły lakier na reflektorach, czy już to matowy, popękany, czy zżółknięty, małe uszkodzenia po mniejszym wypadku, kiedy owiewka reflektora nie pękła wzdłuż całej powierzchni, itp.) Następnym stopniowym szlifowaniem talerzami szlifierskimi o delikatniejszej ziarnistości powierzchnia przygotuje się na ostateczne wypolerowanie i ponowne wykonanie przezroczystym. O ile jest w komplecie pasta, która jest przeznaczona do polerowania tworzyw sztucznych drogą mechaniczną (w żadnym wypadku chemiczną), jest konieczne polerowanie przeprowadzić również maszynowo, tj. np. wiertarką, dołączonym talerzem szlifierskim. Ręczne polerowanie byłoby zbyt długie a nawet niemożliwe. 
 
Komplety do polerowania powierzchni reflektorów – te komplety są co prawda czasami tańsze, ale w większości polegają na ręcznym delikatnym przeszlifowaniu powierzchni. W większości wypadków jest ale koniecznie szlifowaniem zupełnie usunąć uszkodzony przezroczysty lakier ochronny reflektorów, co jest  ale z zasady w wypadku tych kompletów niemożliwe. Następujące polerowanie powierzchni przebiega również ręcznie i właśnie dlatego, aby to było wykonalne ręcznie, jest pasta w takim komplecie chemicznie agresywna, powierzchnię więc poleruje częściowo drogą chemiczną. Ten sposób niestety niszczy powierzchnię reflektorów, która staje się bardziej miękka a co za tym idzie bardziej podatna na zmiany temperatur, promienie słońca, mniej odporna na ocieranie przy myciu. Pasty tego typu nadają się tylko do wypolerowania małych miękkich ekranów tanich telefonów. Trwałość powierzchni w ten sposób polerowanej je więc niższa od trwałości profesjonalnie odnawianej powierzchni.