Jesteś tutaj: FILMY INSTRUKTAŻOWE

FILMY INSTRUKTAŻOWE

Renowacja i polerowanie reflektorów lamp zestawem CAREX

Film Instruktażowy z renowacji powierzchni reflektorów zestawem CAREX użyciem wiertarki.
 
Dzięki zestawu CAREX sami państwo możecie osiągnąć renowacji powierzchni reflektorów z profesjonalnym wynikiem, ponieważ wszystkie komponenty, które są częścią zestawu, używają do renowacji reflektorów również firmy profesjonalne, które owe komponenty od CAREXu regularnie kupują i używają zgodnie z zaleceniami użycia zamieszczonymi na tylnej stronie naszych Zestawów do renowacji powierzchni reflektorów.  Pasta CAREX jest produkowana na bazie wody, nie jest klasyfikowana jako substancja niebezpieczna. Macie więc państwo pewność, że nie wpłynie negatywnie chemicznie na odnowioną powierzchnię, która dzięki temu będzie miała długą żywotność, w odróżnieniu od przeszlifowania pastą, która działa na drodze chemicznej. W opakowaniu zestawów CAREX jest między talerzami szlifierskimi i te z ziarnistością P320, dzięki czemu jest zapewnione wyszlifowanie i bardzo zniszczonej powierzchni i niezawodne usunięcie zniszczonego lakieru.
 
Uszeregowanie trwałości powierzchni reflektorów:

1. oryginalny reflektor
2. jakościowy nieoryginalny reflektor/oryginalny reflektor z odnawianą powierzchnią drogą mechaniczną – włącznie z zestawem CAREX
3. nieoryginalny reflektor (zależy od producenta, ale jest realna tylko roczna żywotność przy użyciu niegarażowanego samochodu raczej z światłami żarówkowymi, parkowanie w słońcu) 
4. oryginalny reflektor z powierzchnią odnawianą drogą chemiczną – niektóre komplety renowacyjne, większość kompletów do ręcznego polerowania powierzchni. 
5. nieoryginalne reflektory z powierzchnią odnawianą drogą chemiczną – niektóre renowacyjne komplety, większość kompletów do ręcznego polerowania powierzchni.  
 

 

KOMPLETY DOSTĘPNE NA RYNKU DZIELĄ SIĘ NA:

Komplety do renowacji powierzchni reflektorów, łącznie z zestawami CAREX– ten typ zestawów jest przeznaczony tylko do pracy za pomocą polerownicy lub wiertarki, powinien spełniać możliwość usunięcia przez szlifowanie z odnawianej powierzchni reflektorów uszkodzonej warstwy (dziurki z odpadających kamieni, utlenioną warstwę, zniszczoną np. przez przepolerowanie pastą przeznaczoną dla autolakieru czy innymi rozpuszczalnikami, również wyblakły lakier na reflektorach, czy już to matowy, popękany, czy zżółknięty, małe uszkodzenia po mniejszym wypadku, kiedy owiewka reflektora nie pękła wzdłuż całej powierzchni, itp.) Następnym stopniowym szlifowaniem talerzami szlifierskimi o delikatniejszej ziarnistości powierzchnia przygotuje się na ostateczne wypolerowanie i ponowne wykonanie przezroczystym. O ile jest w komplecie pasta, która jest przeznaczona do polerowania tworzyw sztucznych drogą mechaniczną (w żadnym wypadku chemiczną), jest konieczne polerowanie przeprowadzić również maszynowo, tj. np. wiertarką, dołączonym talerzem szlifierskim. Ręczne polerowanie byłoby zbyt długie a nawet niemożliwe. 
 
Komplety do polerowania powierzchni reflektorów – te komplety są co prawda czasami tańsze, ale w większości polegają na ręcznym delikatnym przeszlifowaniu powierzchni. W większości wypadków jest ale koniecznie szlifowaniem zupełnie usunąć uszkodzony przezroczysty lakier ochronny reflektorów, co jest  ale z zasady w wypadku tych kompletów niemożliwe. Następujące polerowanie powierzchni przebiega również ręcznie i właśnie dlatego, aby to było wykonalne ręcznie, jest pasta w takim komplecie chemicznie agresywna, powierzchnię więc poleruje częściowo drogą chemiczną. Ten sposób niestety niszczy powierzchnię reflektorów, która staje się bardziej miękka a co za tym idzie bardziej podatna na zmiany temperatur, promienie słońca, mniej odporna na ocieranie przy myciu. Pasty tego typu nadają się tylko do wypolerowania małych miękkich ekranów tanich telefonów. Trwałość powierzchni w ten sposób polerowanej je więc niższa od trwałości profesjonalnie odnawianej powierzchni.